• Wpisów: 736
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 82 dni temu, 20:49
  • Licznik odwiedzin: 128 119 / 2110 dni
 
natatusia
 
Panele podłogowe są najczęściej wybieranym rodzajem podłóg do naszych domów i mieszkań. Ich wygląd jest niezwykle wdzięczny i elegancki. Dodatkowo dbanie o ich estetykę wydaje się być dużo prostsze. Jednak decydując się na ten rodzaj podłoża w naszym domu, warto wiedzieć, jak odpowiednio dbać o panele, by szybko nie uległy zniszczeniu i przez długi czas cieszyły zarówno nasze oko, jak i naszych gości. Bowiem panele podłogowe wymagają dużo opieki i dbałości o ich wygląd niż zwykłe deski podłogowe. Oto kilka wskazówek, jak powinno się zadbać najlepiej o swoje panele podłogowe.


WSKAZÓWKI :)

>>> Pierwszym krokiem jest dokładne usunięcie wszelkiego rodzaju przedmiotów z podłogi (kwiatów, świeczników etc.). Dzięki temu bez problemu dostaniemy się do każdego zakamarka i dokładnie wyczyścimy naszą podłogę.

>>> Następnie należy dokładnie pozamiatać podłogi z wszelkich nieczystości, takich jak kurz, sierść kota lub psa, czy też okruchy. Pamiętaj, by sięgać pod stoliki i szafki, aby kurz po jakimś czasie z zaczął sam się przemieszczać na środek pomieszczenia. Aby zamieść jak najdokładniej, najlepiej zapatrzyć się w szczotkę z długim kijem. Zebrane śmieci zbierz zmiotką i śmietniczką. Nieczystości z podłóg możesz też usuwać z pomocą odkurzacza. W tym celu należy nałożyć odpowiednią końcówkę, aby nie porysować i nie poniszczyć podłóg. Najlepsza będzie końcówka zakończona włoskami.

>>> Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kilku ważnych zasad w swoim domu. Jedną z nich jest niechodzenie po panelach w butach. Bowiem panele są niezwykle delikatne, dlatego buty, które posiadają twarde podeszwy, bez problemu mogłyby zetrzeć wierzchnią ich wierzchnią warstwę. Nie powinno się także nosić kapci, które posiadają powierzchnię gumową. Najlepszy rozwiązaniem jest zakupienie kapci materiałowych, które zabezpieczą naszą podłogę przed zarysowaniami i ścieraniem jej powierzchni.

>>> Ponadto warto podkleić pod nóżki mebli, filcowe podstawki. Dzięki temu nie będą niszczyć naszej podłogi. Jeżeli planujesz przeprowadzić remont w mieszkaniu, staraj się całkowicie podnosić meble do góry, a nie szorować nimi po podłodze.

>>> Wbrew obiegowej opinii, najlepszą formą czyszczenia naszych paneli wcale nie jest używanie mop- ów i wilgotnych ścierek. Wynika to z faktu, iż panele podłogowe są mało odporne na wpływ wody, ponieważ nie są prawdziwym drewnem. Dlatego do mycia podłóg nie należy używać wyłącznie wody. W tym celu należy nabyć odpowiednie mleczka ochronne do paneli, dzięki którym zaimpregnujesz ich powierzchnię i sprawisz, że będą lśniły czystością.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.